Firma CZASNAOKNA.PL wspiera małych podopiecznych Fundacji ZOBACZ MNIE, która pomaga chorym i niepełnosprawnym dzieciom.

1 % wartości umów netto naszej stolarki trafia na rzecz Fundacji i będzie przeznaczone na stworzenie ogrodu sensorycznego „Alicja w Krainie Zmysłów” dla niewidomych dzieci z Dolnego Śląska.

Będzie to niezwykła przestrzeń dydaktyczna dla maluchów z wadami wzroku, w której będą mogły nauczyć się sposobów poruszania się w przeróżnych warunkach.

Ogród będzie podzielony na części odpowiadające zmysłom – słuchu, wzroku, zapachu i smaku oraz dotyku. W poszczególnych częściach zaaranżowane będą grupy roślin odpowiadające danym zmysłom oraz nawierzchnie sensoryczne.

Główna ścieżka będzie zbudowana z kostki betonowej z wmontowanymi elementami wspomagającymi poruszanie się osób niewidomych. Dzięki ścieżce sensorycznej dzieci będą poznawały różnego rodzaju podłoża. Stopami wyczują miejski bruk, piasek jak na plaży, szyszki jak w lesie, żwir, otoczaki drewniane pniaki oraz leśną korę. Dzięki temu dzieci mogą nauczyć się pewnie poruszać w zróżnicowanym terenie: w mieście, lesie, na plaży czy w górach.

Realizacja tego projektu będzie kosztować 250 tysięcy złotych. Fundacja ZOBACZ MNIE prowadzi zbiórkę pieniędzy na ten cel, a ambasadorem tego przedsięwzięcia został Radosław Majdan. Bramkarz w ubiegłym roku zdobył klubowe mistrzostwo świata z zespołem Śląsk Wrocław Blind Football. Teraz postanowił się zaangażować w zbiórkę pieniędzy na ogród dla niewidomych dzieci. Fundacja liczy, że budowę ogrodu uda się rozpocząć na wiosnę 2020 roku.

Specjalne podziękowania dla JEZIERSKI MARKOWE OKNA, KRISPOL oraz ABM JEDRASZEK – to dzięki ich wsparciu możemy realizować nasz projekt.