Dokonanie właściwej selekcji spośród setek modeli okien na rynku stanowi spore wyzwanie dla każdego inwestora. Dobre okna to nie tylko estetyczny wygląd budynku, lecz przede wszystkim komfort, bezpieczeństwo i właściwa izolacja termiczna, od której zależą koszty użytkowe. Dobre okna do domu wymagają wysokiej jakości wykonania stolarki, która ma bezpośrednie przełożenie na wygląd, komfort dla użytkowników, a także obniżenie rachunków za ogrzewanie i energię elektryczną. Jakie produkty można zatem określić jako najlepsze okna do domu? Jakie cechy należy wziąć pod uwagę przy wyborze, aby cieszyć się doskonałą specyfikacją przez wiele lat?

Dobre okna do domu – jakie czynniki należy wziąć pod uwagę?

Dobre okna do pomieszczeń mieszkalnych muszą integrować w swojej konstrukcji kilka elementów, odpowiadających na wszelkie możliwe scenariusze podczas wieloletniego użytkowania. Wytrzymałość okien na wiatr staje się jednym z najważniejszych parametrów.
Wyrażona w specyfikacji sztywność okna określa maksymalny stopień ugięcia przy danej prędkości prostopadłego wiatru. W domach energooszczędnych i pasywnych niezwykle istotne jest zastosowanie okien o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych. Mieszkania parterowe oraz domy jednorodzinne z pewnością skorzystają na oknach z zaawansowanym systemem antywłamaniowym. Produkty, które spełniają wszystkie wymienione tutaj cechy, a także oferują dodatkowe funkcjonalności, można określić jako optymalny wybór dla każdego właściciela domu. Oczywiście odporność okien na wiatr powinna także uwzględniać rys historyczny dla zjawisk meteorologicznych w danym regionie. Na wybrzeżu wiatr dosyć często przekracza prędkość 100 km/h, zatem rozsądne jest zastosowanie w domach okien klasy 5, wytrzymujących ciśnienie 2000 Pa. W pozostałych regionach Polski montaż takich okien mijałby się jednak z celem, generując niepotrzebne wydatki.

Najlepsze